Spotkanie pomiędzy Ajax i Vitesse dnia 2023-11-25 20:00 na obiekcie Johan Cruijff Arena: końcowy wynik 5-0

Wczorajszy mecz pomiędzy drużynami Ajax i Vitesse zakończył się wynikiem 5-0 na korzyść gospodarzy. Spotkanie, które odbyło się w Johan Cruijff Arena, było jednostronne, zespół Ajaxu dominował przez całą grę. Wynik na przerwę to 2-0, a kolejne trzy bramki padły w drugiej połowie. Ajax udowodnił swoją dominację i pewnie sięgnął po kolejne trzy punkty w Eredivisie.

Mecz piłki nożnej: Ajax vs Vitesse

W dniu 25 listopada 2023 roku o godzinie 20:00 na stadionie Johan Cruijff Arena w ramach 13. kolejki Eredivisie odbył się mecz pomiędzy drużynami Ajax i Vitesse. Sędzią głównym spotkania był Dennis Higler z Holandii.

Od samego początku gospodarze, Ajax, przejęli inicjatywę, co zaowocowało szybkim prowadzeniem. Już w 3. minucie meczu J. Hato otworzył wynik, wykorzystując świetne podanie od S. Bergwijna, który zapewnił drużynie prowadzenie 1-0. Kilkanaście minut później, K. Hlynsson podwyższył prowadzenie Ajaxu na 2-0, asystując K. Taylorowi w 12. minucie.

Po przerwie gra się nieco wyrównała, ale to drużyna gospodarzy nadal dominowała na boisku. W 50. minucie D. Oroz trafił do bramki, powiększając przewagę Ajaxu na 3-0. Kolejne trafienie padło po 8 minutach, kiedy C. Akpom zdobył czwartego gola dla Ajaxu, wykorzystując podanie od S. Berghuisa. Wynik meczu został ustalony na 5-0 w 67. minucie, gdy K. Taylor ponownie wpisał się na listę strzelców, tym razem wykorzystując piękną akcję S. Berghuisa.

W końcówce meczu emocje sięgnęły zenitu, co zaowocowało żółtymi kartkami dla S. Bergwijna (Ajax) oraz E. Cornelisse’a i T. Domgjoniego (Vitesse) w 90. minucie. Czerwone kartki nie zostały przyznane żadnej z drużyn.

Warto zwrócić uwagę na skuteczność obu drużyn oraz dobrą grę bramkarzy, którzy mimo wysokiego wyniku utrzymali czyste konto w swoich bramkach. Atmosfera na stadionie była gorąca, a kibice mogli być zadowoleni z widowiska przedstawionego na boisku.

Następne mecze dla Ajax to starcia z zespołami Marseille, NEC Nijmegen oraz Sparta Rotterdam, natomiast Vitesse zmierzy się z drużynami Fortuna Sittard, Heracles oraz Almere City FC.