Mecz NEC Nijmegen vs Ajax na stadionie Goffertstadion - 1-2

W niedzielnym starciu między drużynami NEC Nijmegen i Ajax, zwycięstwo po zaciętym pojedynku przypadło drużynie Ajax. Mecz zakończył się wynikiem 1-2, a pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Spotkanie odbyło się w Goffertstadion w ramach 14. kolejki Eredivisie, o godzinie 13:30, dnia 3 grudnia 2023 roku.

Mecz pomiędzy drużynami: NEC Nijmegen vs Ajax

W niedzielnym starciu 14. kolejki Eredivisie, drużyna NEC Nijmegen podejmowała u siebie ekipę z Amsterdamu - Ajax. Mecz odbył się na stadionie Goffertstadion o godzinie 13:30.

Relacja z przebiegu spotkania:

Na początku spotkania obie drużyny prezentowały ofensywną grę, jednak żadna z nich nie zdołała pokonać bramkarza przeciwnika w pierwszej połowie.

Po przerwie to goście wzięli inicjatywę i to oni zdobyli pierwszą bramkę. W 57. minucie K. Hlynsson ustalił prowadzenie dla Ajax, wykorzystując asystę B. Brobbeya.

Sytuacja dla drużyny gospodarzy zaczęła się komplikować, gdy w 88. minucie S. Berghuis podwyższył wynik na korzyść Ajax.

Chociaż w doliczonym czasie gry E. Tavşan zdobył bramkę dla NEC Nijmegen, to nie udało im się odrobić strat i mecz zakończył się wynikiem 1-2 na korzyść gości.

Obie drużyny otrzymały żółte kartki, jednak żadna z nich nie zaliczyła czerwonej kartki.

Po tym zwycięstwie, Ajax z pewnością zyska dodatkową motywację przed kolejnymi meczami, podczas gdy NEC Nijmegen będzie musiał popracować nad swoją skutecznością, aby odnieść sukces w kolejnych spotkaniach.

Warto zauważyć, że kolejnymi rywalami NEC Nijmegen będą drużyny AZ Alkmaar, PEC Zwolle i Fortuna Sittard, a dla Ajax kolejne mecze to starcia z zespołami Waalwijk, Sparta Rotterdam i Rotherham.