Spotkanie Waalwijk vs Ajax na stadionie Mandemakers Stadion: 2-3

W niedzielnym starciu drużyny Waalwijk zmierzyły się z potentatem ligi Eredivisie, Ajaksem. Mecz odbył się w Mandemakers Stadion, a wynik spotkania zakończył się zwycięstwem Ajaksu 3-2. W pierwszej połowie gry obie drużyny zaprezentowały się ofensywnie, a wynik na przerwę wskazywał na prowadzenie Ajaksu 2-1.

Mecz pomiędzy drużynami: Waalwijk (Gospodarz) przeciwko Ajax (Goście)

Data i godzina meczu: 2023-12-06 19:00

Liga: Eredivisie

Kolejka: 7

Miejsce rozgrywki: Mandemakers Stadion

Sędzia Główny: Pol van Boekel, Holandia

Sprawozdanie z meczu:

W niedzielnym wieczorze na Mandemakers Stadion odbyło się starcie pomiędzy Waalwijk a Ajax. Mecz zapowiadał się emocjonująco, a obie drużyny dały z siebie wszystko, by zapewnić kibicom niezapomniane widowisko.

Początek spotkania był zacięty, obie drużyny starały się przejąć inicjatywę, ale to goście jako pierwsi pokazali pazury. W 30. minucie B. Brobbey strzelił bramkę dla Ajax, a asystę zanotował Carlos Forbs, dając swojej drużynie prowadzenie.

Jednak gospodarze nie zamierzali się poddawać i zdołali wyrównać wynik za sprawą M. Kramera, który trafił do bramki rywali w 37. minucie. Asystę przy tej bramce zanotował A. Meijers, co tylko podkręciło atmosferę na stadionie.

Ale to nie był koniec emocji przed przerwą. W 43. minucie S. Bergwijn ponownie wprowadził Ajax na prowadzenie, ustalając wynik pierwszej połowy na 1-2.

Po zmianie stron gospodarze ruszyli do ataku i doprowadzili do wyrównania. Y. Oukili zdobył bramkę w 51. minucie, a asystę zaliczył A. Meijers, który miał udział w obu golach swojej drużyny.

Niestety dla kibiców Waalwijk, to goście mieli ostatnie słowo. S. Berghuis strzelił bramkę na 2-3 w 57. minucie, co okazało się decydującym trafieniem tego spotkania.

Mecz zakończył się wynikiem 2-3 na korzyść Ajaksu, co sprawiło, że kibice obu drużyn byli poruszeni do głębi swoich emocji.

Warto również zauważyć, że pojedynek obfitował w kartki, a sędzia Pol van Boekel nie bał się ich pokazywać. Żółte kartki otrzymali Aaron Meijers z Waalwijk w 42. i Yassin Oukili w 87. minucie.

Następne mecze dla Waalwijk to starcia z Utrecht, Heracles i kolejny pojedynek z Ajaksem. Dla Ajaksu przyszłe spotkania to konfrontacje z AEK Athens FC, PEC Zwolle oraz Hercules.